- معرفی اپلیکیشن

بیدونت اپلیکیشن حراج آنلاین

اخیرا در بعضی از شبکه های ماهواره ای در ترکیه که مخصوص فارسی زباندها است، یک نسخه اپلیکیشن و وب سایتی را یا نام اپلیکیشن بیدونت BIDONET تبلیغات میکنند و ادعاشان این است که کالا و محصول مورد نظر خود را از اپلیکیشن بیدونت از قیمت ۲۵ تومان حداقل و یا تا ۹۰ درصد  و حتی ۹۹ درصد زیر قیمت بازار خریداری نمایید.

به نظر شما امکان دارد؟ آیا بیدونت جهت کلاهبرداری و دزدی امروزی برنامه ریزی شده و از ابتدا تولید اپلیکیشن بیدونت دفمند است؟

آیا می شود یک سکه بهار آزادی را طبق گفته سایت بیدونت به قیمت دو میلیون تومان خریداری کرد؟

در این مقاله که شرح آن از مقاله بیدونت در وب سایت پایدار بلاگ نقل شده است به صحت این ادعای وب سایت بیدونت می پردازیم. با ما همراه باشید تا بفهمید اپلیکیشن بیدونت یا وب سایت بیدونت یک کلاهبرداری دیگری است یا واقعا این موضوع صحت داشته و شگفت زده میشوید؟

قبل از شرکت در حراجی در وب سایت بیدنت یا اپلیکیشن بیدونت باید “بیدبن” تهیه کنید. برای اینکار می‌توانید بیدبن‌ها را در بسته‌های مختلف از سایت یا اپ بیدونت خریداری کنید. این هزینه کم موجب بهره‌مندی شما از قیمت‌ و تخفیف‌های به ظاهر فوق‌العاده تا ۹۹٪ ارزش واقعی محصولات دلخواهتان می‌شود.

حداقل خرید بسته بیدبن مبلغ ۲۹۰۰۰ تومان است که در قبال خرید این بسته، تعداد ۱۰۰ بیدبن به شما میدهد. پس قیمت هر بیدبن در این بسته ۲۹۰ تومان خواهد بود.

ما اینجا یکی از کالاهای حراجی که به فروش رسیده را از اپلیکیشن بیدونت انتخاب کردیم و میخواهیم به شما ثابت کنیم که بابت فروش این محصول صاحبان این اپلیکیشن یا سایت بیدونت مبلغ ۳۷۵،۸۱۵ تومان ضرر خواهد کرد. سپس به کلاهبردار بودن بیدونت یا سالم بودن آنها قضاوت میکنیم.

در مرحله اول پس از دانلود بیدونت از وب سایت بیدونت به آدرس bidonet.com برنامه بیدونت را نصب کرده و وارد حراج می شویم.

طبق تعرفه اعلام شده که در تصویر بالا موجود است، اقدام به خرید بسته‌های بیدبن کرده  و سپس از آن در حراجی‌ها استفاده کنید! هر ثبت پیشنهاد قیمت نیاز به خرج کردن یک بیدبن میباشد و یکی از نکته های جالب کار اینجاست که در هربار سفارش فقط باید یک بیدبن پیشنهاد کرد. به ازای هر پیشنهاد که یک بیدبن خرج میشود مبلغ ۲۵ تومان به مبلغ پیشنهادی آن کالا اضافه می شود. یعنی شما وقتی بابت خرید یک کالا در حراجی یک بیدبن ثبت میکنید مبلغ ۲۵ تومان قیمت آن کالا را افزایش دادید و نفر بعد از شما ۱۰ ثانیه فرصت دارد تا یک بیدبن روی آن کالا یعنی روی قیمت پیشنهادی شما ثبت کند. حالا قیمت کالا ۵۰ تومان میشود و همینطور هر کس در هر بار ۱۰ ثانیه فرصت دارد تا بیدبن جدید برای ان کالا ثبت نماید پس همینطور ۲۵ تومان ۲۵ تومان به مبلغ آن کالای حراج شده اضافه می شود تا جایی که کسی در فرصت ۱۰ ثانیه ای که در اختیار دارد پیشنهاد اضافه ای ندهد و بیدبنی برای آن کالا روی آخرین بدبن پیشنهادی در ۱۰ ثانیه اش ثبت نشود. اینجاست که این کالا برای آخرین نفری که بیدبن آن کالا را ثبت کرده است خریداری میشود و قیمت آن همان قیمت آخری است که از جمع ۲۵ تومان ها بدست آمده است.

ه حالا کالای شارژ همراه را که در اپلیکیشن مبلغ واقعی آن ۴۴۵،۰۰۰ تومان عنوان شده را در نظر بگیرید. تصویر زیر کالای شارژ همراه است که از اپلیکیشن بیدونت برداشته شده است.

اپلیکیشن بیدونت اپلیکیشن بیدونت

با توجه به خریداری شدن کالای شارژر همراه به مبلغ ۱۱،۴۷۵ تومان توسط کاربر روشنا که در اپلیکیشن بیدونت در تصویر بالا نشان داده است ادامه می دهیم.

مبلغ اولیه شروع حراج این کالا به مبلغ ۶،۵۰۰ تومان بوده یعنی اولین نفر از قیمت ۶،۵۰۰ تومان شروع به ثبت بیدبن برای این کالا نموده و قیمت آن ۶،۵۲۵ تومان شده و … بگذریم.  مبلغ اولیه ۶،۵۰۰ بوده و مبلغ آخرین پیشنهاد یعنی اتمام حراج ۱۱،۴۷۵ تومان شده است، یعنی در این فرایند حراج، مبلغ ۴،۹۷۵ تومان برای این کالا در اپلیکیشن ثبت شده است. گفتیم هر بدبن که ثبت می شود مبلغ ۲۵ تومان به کالای حراجی اضافه می شود پس در این مورد که با تقسیم مبلغ ۴،۹۷۵ تومان بر ۲۵ تومان، تعداد پیشنهادات ثبت شده برای این کالا یا همان تعداد بیدنت های ثبت شده برای این کالا بدست می آید که در اینجا این عدد ۱۹۹ می باشد یعنی برای فرایند خرید این کالا، تعداد ۱۹۹ عدد بیدبن از صاحبان این اپلیکیشن خریداری شده است.

همانطور که در بالا گفتیم قیمت هر بیدبن ۲۹۰ تومان می باشد پس پولی که صاحبان بیدبن از این کالا بدست آوردند مبلغ ۵۷،۷۱۰ تومان است.

مبلغ واقعی این محصول که در تصویر بالا مشاهده می کنید طبق اعلام خود سایت بیدونت یا اپلیکیشن بیدونت مبلغ ۴۴۵،۰۰۰ تومان است. پس برای اینکه این محصول را به دست شما برسانند باید حداقل مبلغ ۴۰۰،۰۰۰ تومان هزینه نمایند تا این شارژر همراه را خریداری کنند که صاحبان این اپلیکیشن از این مبلغ، مقدار ۵۷،۷۱۰ تومانش را بابت فروش بیدبن به مردم که در بالا حساب کردیم بدست آوردند و مبلغ ۱۱،۴۷۵ تومان هم از نفر برنده این حراج میگیرند و مابقی را به مبلغ ۳۳۰،۸۱۵ تومان باید از جیب بگذارد تا این کالا را تهیه نماید و به شما کاربران عزیز برسانند. معنی این رقم بدست آمده را تفسیر کنید.

یا کالای خریداری شده هیچوقت به دست مشتری نمی رسد

یا ارزش کالای موجود خیلی کمتر از مقدار اعلام شده است

یا کیفیت کالا به شدت پایین است

و آخرین احتمال هم این است که بخاطر شرایط بد اقتصادی گروه بیدونت قصد کمک به هموطنانشان را دارند.

راستی به سایت بیدونت مراجعه کردید؟ آدرس شرکت بیدونت کجاست؟ صاحبان آن چه کسانی اند؟ تلفن تماس جهت پیگیری کالاهای خرید شده چند است؟ هیچ کدام در سایت وجود ندارد. چطور می توان اعتماد کرد که کالای برنده شده به دستتان خواهد رسید؟ شاید!!!

برای بررسی صحت مطالب میتوانید اپلیکیشن بیدنت را در لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود اپلیکیشن بیدونت
دانلود بیدونت bidonet اندروید

دانلود بیدونت برای آیفون ios

25 thoughts on “بیدونت اپلیکیشن حراج آنلاین

 1. البته یه موضوعی که شما نادیده گرفتید توی محاسباتتون اینه که این ۱۹۹ نفر قبلا نفری لا اقل ۲۹۰۰۰ هزار تومن بسته خریدن، ینی پنج میلیون و هفتصد هزار تومن پیشاپیش توی حساب بیدونته بدون اینکه کالایی فروخته باشه.

 2. دقیقا همون کلاه برداری ینی واقعا مگه کسی اندازه مگس عقل تو سرش نباشه همچین چیزیو نفهمه و به عنوان همون حراجی بهش نگاه کنه الانم که فاتحه مفت واسه کسی نمیفرستن کمک به هموتن کجا بود به قول خاله قزی جیب مارو نزنن حراج پیشکش

  1. جديدن ميگن تا ١ اسفند ٩٧ بيد بن هاتون باطل ميشه اگه خرج نكنين!
   دزدي و كلاهبرداري تو روز روشن.
   پليس فتا نقشش چيه نميدونم!

 3. متاسفانه بیدونت یعنی کلاهبرداری…..البته تا الان هر چیزی که از شبکه ماهواره ای جم تبلیغ میشه کلاهبردار از آب درآمده….مثلا پولیک….یا چند تا اپ در خصوص یادگیری زبان…و الان هم بیدونت….
  فابل ذکر است امروز۱۰آبان ۱۳۹۷بیدونت غیر فعال می باشد….

 4. سلام
  من کارمند شرکتی بودم که بیدونت یکی از اپلیکیشن‌هاشون هست.
  قطعا بهتون میگم کارسون کلاهبرداری هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.