دومان سهند کیست
- بیوگرافی بزرگان

دومان سهند کیست؟ بیوگرافی افراد موفق

امروز نیز با یک بیوگرافی و معرفی افراد موفق با شما هستیم پس اگر میخواهید آینده ای روشن و متفاوت از یک انسان معمولی داشته باشید سعی کنید اطرافیان خود را طوری انتخاب نمایید که شما را به همان سمت هدف همراهی کنند. یکی از روشهایی که میتواند در مسیر موفقیت و شکل دهی به راه و روش شما برای رسیدن به هدف کمک کند، آشنایی و خواندن زندگینامه افراد موفق دنیاست.

امروز به سراغ یک فرد موفق که در حوزه های مختلف فعالیت های حرفه ای داشته است رفتیم تا با او کمی از نزدیکتر آشنا شویم.

douman sahand website | وب سایت دومان سهند
douman sahand website | وب سایت دومان سهند

معرفی وب سایت دومان سهند

 

دومان سهند کیست؟ بانکداری هوشمند چیست؟ سرمایه گذاری در چه حوزه هایی سود ده می باشد؟  تعریف کارآفرینی چیست؟ روزنامه نگار کیست؟

سوالاتی که در بالا مطرح شد سوالاتی است که با جستجوی نام دومان سهند به چشم شما میخورد. شاید سوال در ذهن شما ایجاد شود که این عبارات و سوالات در حوزه های مختلف چه ارتباطی با یکدیگر دارد؟ چطور می شود که حوزه روزنامه نگاری و خبرنگاری  به فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری و کارآفرینی و در همچنین به حوزه های مالی و پولی، بانکداری و سیستم های نوین مثل هوش مصنوعی در یک مسیر پیوسته حرکت می کند.

بیوگرافی دومان سهند و فعالیت های او

ابتدا از سوال اول شروع میکنیم و به معرفی ایشان می پردازیم سپس به این موضوع می پردازیم که چطور روزنامه نگاری و خبرنگاری به فعالیت های سرمایه گذاری منجر شد. سپس از نگاه دومان، سرمایه گذاری، بانکداری نوین، کارآفرینی و روزنامه نگاری می پردازیم.


داستان جذاب مراحل موفقیت دومان سهند از زبان او


معرفی دومان سهند DOUMAN SAHAND

دومان سهند متولد ۱۹۸۲ است . او از دهه ۲۰ زندگی به اقتصاد و فعالیت‌های مالی و پولی علاقه داشت و در همین حوزه ها به فعالیت و کسب تجربه مشغول بوده است . همچنین در حوزه تحلیل اقتصاد و گزارشگری مالی در نشریات معتبر کشور ، آثارش به چاپ رسیده است . بعد از حدود یک دهه، رزومه کاری در حوزه پولی ، در سال ۲۰۱۴ شرکت سرمایه‌گذاری دومان را تاسیس کرد . این شرکت به تامین مالی پروژه‌های کسب و کار مشغول بود .

دومان سهند فعالیت حرفه ای خودرا ازابتدای دهه ۹۰ شمسی با خبرنگاری حوزه بازارهای پولی و سرمایه آغاز کرد.
درسال ۸۹ اوخبرنگاراقتصادی نشریه تجارت گردشگری بود.
درسالهای ۹۰ و ۹۱ بعنوان دبیرتحریریه وسردبیرماهنامه دنیای تجارت مشغول بکارشد.سپس درسال ۹۲ بعنوان خبرنگاراقتصادی در روزنامه بهار به گزارش نویسی و تحریر خبر پرداخت.

دومان سهند کیست
دومان سهند کیست

دیدگاه نئولیبرالیسم و اقتصاد بدون نظارت

دومان معتقد است مکتب شیکاگو و میلتون فریدمن اقتصاددان می تواند راهگشای موفقیت بازار و سرمایه گذاری باشد. دومان از سوسیالیسم و مارکس متنفر است و با تاکید می گوید ؛ دیدگاه چپ نه تنها اقتصاد ، که روح و جسم انسان ها را برده قوانین خود می کند.
سهند با حمایت از سرمایه داری باور دارد که ؛ سرمایه گذاران پیشرو در صورت عدم دخالت دولت خود از طبقه محروم حمایت می کنند و به جای صدقه دولتی از طریق بنیاد های خیریه غیردولتی بیشتر به کمک هم نوعان خود خواهند پرداخت.

تاسیس نشریات و روزنامه های دومان سهند

دومان سهند موسس وسرمایه گذار نشریات اکسیر، آینده، روزنامه وقایع اتفاقیه و روزنامه آسمان آبی بود. دومان، علاوه بر روزنامه شرق و بهار، دبیر سرویس اقتصادی روزنامه وقایع اتفاقیه را در رزومه کاری خود دارد. اوبرای گزارش های جنجالی درروزنامه شرق، نیمه دوم سال ۹۲ جایزه ی بهترین گزارش اقتصادی وزارت ارشاد را کسب کرد.

او همچنین بنیانگذار چندین رسانه از جمله روزنامه آسمان آبی و ماهنامه های اکسیر نوین و آینده روشن بوده است.

معرفی برخی نشریات دومان

  1. ماهنامه آینده روشن: ماهنامه آینده روشن در حوزه ی کار آفرینی و اقتصاد با سرمایه گذاری دومان سهند منتشر شد. در هر شماره از این نشریه با یک فعال اقتصادی ایرانی مصاحبه اختصاصی انجام میشد .
  2. ماهنامه اکسیر: ماهنامه اکسیر نوین بعنوان مجله ی فاخر حوزه ی هنر وادبیات باطراحی صفحات بینظیر وکاغذ خاص منتشر شد.این نشریه درمدت کوتاهی از طرف فعالان هنری مورد توجه قرار گرفت. درهرشماره ازاین نشریه بایکی از روشنفکران حوزه ی هنر وادبیات مصاحبه اختصاصی صورت می گرفت.
  3. روزنامه آسمان آبی: روزنامه آسمان آبی بعنوان اولین روزنامه غیرخبری ایران (روزنامه مجله) توسط دومان سهند راه اندازی وبا سرمایه گذاری او منتشر شد. در هر شماره این روزنامه، حوزه های مختلف تحریریه بصورت مجله ای به انتشار مطالب می پرداختند. این روزنامه در دوره کوتاه انتشار خوانندگان بیشماری پیدا کرد ومورد توجه اصحاب رسانه قرار گرفت.
  4. روزنامه وقایع اتفاقیه: روزنامه وقایع اتفاقیه در دوره های مختلف توسط تحریریه های متفاوت منتشر می شد.درسال ۹۶ دوره ی جدید این روزنامه با سرمایه گذاری دومان سهند انتشار یافت.در رویکرد جدید این روزنامه درحوزه ی سیاست ودیپلماسی نگاهی نو را دنبال کرد وبا تحلیل های اختصاصی در این دو حوزه به روزنامه ای متفاوت تبدیل شد.

سرمایه گذاری دومان سهند در صنعت سینما

دومان سهند در حوزه سینما ۲ فیلم دابلند و مرمت را سرمایه گذاری کرده است. اوهمچنین در تهیه کنندگی وسرمایه گذاری ۲ استعداد موسیقی تلفیقی (پیمان وکیارش) نیز نامدار است.

سرمایه گذاری دومان در حوزه هتل، رستوران و کافی شاپ

آقای سهند همچنین سرمایه گذار یک مجموعه کافی شاپی بنام آس در شعبه مرکزی واقع در برج میلاد تهران است. او در قالب برند سرمایه گذاری دومان به احداث چندین مجموعه رستورانی ازجمله شمس ،آرکا، کاوانی و دنیز اقدام کرد. دومان سهند سرمایه گذار ۲ هتل در تهران وکیش به نامهای بلور و ستاره بود.

پادکست فایل صوتی معرفی دومان سهند

در این پادکست به رزومه و معرفی دومان سهند و فعالیت های او در حوزه سرمایه گذاری، سینما، بانکداری، گردشگری و راه اندازی رستوران، روزنامه داری و خبرنگاری و… پرداختیم.

رستوران کاوانی

کافه رستوران کاوانی در سعادت آباد است و با یک محیط متفاوت و پرداختن به بسیاری از جزییات به عنوان یک کافه پرطرفدار در محدوده بلوار دریا شناخته شده است.

دومان سهند سرمایه گذار رستوران کاوانی
دومان سهند سرمایه گذار رستوران کاوانی

سرمایه گذاری دومان در صنعت گردشگری

دومان سهند در فاصله سالهای ۹۰ تا ۹۷ بعنوان موسس یا سرمایه گذار شرکت های پرواز آریایی، اریکه فارس، تمدن برتر، عدالت پیشرو  فناوری پیشرو ،سیرگشت وسرمایه گذاری پیشرو دومان توکان شناخته شده است.

 

دومان سهند کیست
دومان سهند کیست

نوشته هایی از دومان سهند در روزنامه شرق

دومان سهند
دومان سهند
دومان سهند
دومان سهند

 

 

دومان سهند
دومان سهند  

2 thoughts on “دومان سهند کیست؟ بیوگرافی افراد موفق

  1. بازتاب: آرش نیا
  2. رستوران کاوانی رو شرکت دومان تاسیس کرده یا سرمایه گذار بوده؟
    فکر کنم همون رستورانیه که تو سریال خانگی دل رفته بودن اونجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.